ייעוץ סטטיסטי

הייעוץ הסטטיסטי כולל ליווי בכל שלבי הפרויקט / המחקר: תכנון המחקר, איסוף הנתונים והכנתם לעיבוד בתוכנות סטטיסטיות, עיבוד הנתונים ופירוש התוצאות.

לפרטים נוספים ולפגישת היכרות פנו ל-052-2242494

שאלות נפוצות

אלו סוגי ייעוץ אתם מציעים?


הייעוץ שלנו מתמקד במתודולוגיה הסטטיסטית וכולל את כל שלבי תהליך המחקר, החל מתכנון המחקר, דרך איסוף הנתונים, עיבודם, פירוש התוצאות והנחיה לכתיבת פרק תוצאות.
מהי רמת הידע הסטטיסטי שאני צריך לדעת?


מסטודנטים/חוקרים המגיעים לייעוץ נדרש ידע של קורס בסיסי בסטטיסטיקה ושיטות מחקר וכן ידע בשימוש בטופסי איסוף נתונים כמו של google forms או qualtrix. כמו כן רצוי לדעת לעבוד עם Excel ו- Word.

לשאר הפונים שאין להם ידע סטטיסטי אנו נותנים את כל חבילת הייעוץ ומדריכים בכל שלב כיצד לבצע את העיבוד הנדרש מעבר לעיבוד הסטטיסטי. למשל, תכנון המחקר, בניית שאלון שימוש בכלים לאיסוף נתונים, הפקת תרשימים גרפיים ועוד.
האם אני צריך לרכוש תוכנה סטטיסטית לצורך הייעוץ?


אין צורך! לאחר ביצוע עיבוד הנתונים, התוצאות יישלחו בפורמט של Excel ו- Word. כמובן, מי שעובד עם SPSS למשל יוכל לקבל את קובץ הנתונים, קובץ syntax ו/או ה- output לשימוש עתידי.
באילו תוכנות סטטיסטיות מתבצע הייעוץ?


אנו עובדים עם התוכנות המקובלות בתחום: SPSS , R ו- Python. חלק מהגרפים והטבלאות מבוצעים ב- EXCEL. פרק התוצאות נכתב ב- WORD.
מה יש להכין לקראת הפגישה הראשונה?


בפגישה הראשונה נערוך היכרות.
רצוי להכין לקראת הפגישה הראשונה תמצית של נושא המחקר. כדאי לצרף סיכום של מערך המחקר בתרשים או בטבלה.
אם הפגישה מתקיימת לאחר שכבר נאספו הנתונים, יש להגיע גם עם כלי איסוף הנתונים (שאלון), השערות המחקר (אם יש!) וקובץ נתונים בפורמט של אקסל (.xlsx), SPSS (.sav) או csv.
מה אורכה של הפגישה הראשונה והיכן היא מתקיימת?


הפגישה הראשונה אורכת בין שעה לשעתיים ועלותה 300 ש"ח.

ניתן לבצע אותה פנים אל פנים, דרך הסקייפ או בשיחה טלפונית.
מהי עלות הייעוץ?


העלות נגזרת מהיקף הפרוייקט ומהדרישות של מזמין העבודה. העלות היא לפי שעות.
עלות שעת ייעוץ לסטודנטים: 200 ש"ח

עלות שעת ייעוץ לחוקרים/עצמאיים: 250-300 ש"ח

בפגישת ההיכרות או בשיחה הטלפונית נקבע יחד מה נדרש לבצע, ואחרי שמזמין העבודה יישלח רשימת דרישות, תישלח אליו הצעת מחיר מפורטת במייל.

סכימת ייעוץ סטטיסטי.png